Merhaba, Mahalle Esnafına ücretsiz üye olabilirsiniz.
Mahalle Esnafı Nedir ?

Aynı semtte yaşayanları esnaf ile buluşturan e-ticaret platformudur.

basla.mahalleesnafi.com

Mahalle Esnafı Sizin İçin Neler Yapıyor ?

Yaşadığınız mahallede satış yapan esnafın tüm ürünleri artık kapınıza kadar geliyor, üstelik kredi kartı bilginizi istemeden. Siparişinizi verdikten sonra ürününüzü teslim alıp, nakit, kredi kartı veya ticket ile kapıda ödeme yapabilirsiniz.   

Ürünleri teslim alacağınız zaman aralığını belirleme şansınız da var. Hizmetlerimiz bunlarla da sınırlı değil, sistemimiz üzerinden ürün fiyatlarını kıyaslayabilir, servis süreleri – ödeme şekilleri ve hizmet kalitesine göre siparişinizi şekillendirip, zaman harcamadan alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Haydi hemen; hızlı, sorgulanabilir, samimi alışverişin keyfini yaşamaya başlayın.

Neden Mahalle Esnafı Olmalıyım?

Gelişen e-ticaret pazarında yeriniz hazır.

Satış yaptığınız alanı dilerseniz genişletip, müşterilerinize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Artık müşterinin ayağınıza kadar gelmesini beklemeyip, e-postanıza gelecek siparişlerle iş yerinizin kazancını arttırmanın keyfini yaşama zamanı.

Kullanıcı dostu sistemimize ücret ödemeden üye olun. Ürünlerinizi kolayca ekledikten sonra, sipariş takibini hızlı bir şekilde yönetebilir, stoklarınızı zahmetsizce takip edebilirsiniz.

Mahalle Esnafı Sistemi Üzerinden Nasıl Satış Yapabilirim ?

Mahalle Esnafı sistemimizden satış yapabilmeniz için öncelikle kurumsal bir kimliğiniz olmalıdır. Vergi Dairesine kaydı olan her işletme “mahalle esnafı” olabilir.

Sistemimize giriş yapabilmek için öncelikle
PROGRAMI İNDİRİN “ Programı bilgisayarınıza indirin ve kurulumu gerçekleştirin.
“ SİSTEME GİRİŞ YAPIN “ Üyelik bilgileriniz ile giriş yapın veya yeni kullanıcı oluşturun.
“ ÜRÜNLERİ EKLEYİN ” Hızlı Ürün Ekleme sihirbazını kullanarak kolayca ürünlerinizi ekleyin.
“ ARTIK HAZIRSINIZ “ Barkod okutarak veya ürün seçerek hızlı ve kolay Perakende Satış Yapabilirsiniz.

Sonrasında servis vermek istediğiniz mahalle / mahalleleri seçerek (dilerseniz servis ücreti ve/veya minimum servis tutarını da belirtebilirsiniz) işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Mahalle esnafı; satış yaptığı üyelerinden ödemeleri kapıda tahsil eder. Ödeme koşulları konusunda; nakit, kredi kartı, ticket veya alternatif ödeme seçenekleri belirleyebilir.

Mahalle Esnafı uygulamasını kullanan tüm kullanıcılarımız sizinle buluştu ve tek yapmanız gereken, gelen siparişlerinizi e-posta adresinden veya Perakende Satış Programı Siparişler modülünden kontrol etmek.

Biz nasıl kazanıyoruz ? Kazan Kazan modeli.

Mahalleesnafi.com üye iş yerlerinden üyelik bedeli talep etmez.

Mahalleesnafi.com gelir modeli, yapılacak olan alışverişler üzerinden komisyon almak üzere şekillendirilmiştir. Komisyon Oranı sabit  %5 olarak belirlenmiştir.

2020 Yılında Komisyon Ücreti Alınmayacaktır. 

 

Komisyon Ödemeleri Nasıl Tahsil Edilmektedir.

Örneğin; Üye iş yerine ait 100 TL lik bir alışveriş yapıldığını varsayalım. Yapılan bu 100 TL lik alışverişin %5 ‘lik komisyon oranı karşılığı olan 5 TL, size komisyon işlemi olarak faturası kesilerek tahsil edilir.  

2020 Yılında Komisyon Ücreti Alınmayacaktır.

Mahalle Esnafı Üye İş Yeri Nasıl Olunur?